Menü

Baştaki Sivilcelere Çözüm Doğal Maske

Haziran 29, 2017 - Genel Sağlık
Baştaki Sivilcelere Çözüm Doğal Maske

Baştaki Sivilcelere Çözüm Doğal Maske

Saç derisinde çoğu zaman çeşitli sivilceler oluşabilmektedir. Bu sivilceler birçok kişi tarafından pek önemsenmiyor olsa da aslında çoğu zaman can sıkıcıdır ve yine çoğu zaman tehlikeli sonuçlar doğurabilecek cinsten olabilmekteler. Yine bu sivilceler için uygulayabileceğiniz çeşitli kimyasal, ilaç çözümleri de etkisiz kalabilmektedir. Çünkü bu kimyasallar bu sivilceleri onarsalar bile saçınıza ciddi anlamda zarar verebilirler.

Bu durumda sizlere kalan tek çözüm doğal yollara yönelmek olacaktır. Doğal yollar ile başınızdaki sivilcelerden kurtulabilir ve artık daha temiz ve daha güzel sağlıklı saçlar ile hayatınızı sürdürebilirsiniz. Saç derisindeki sivilcelerden kurtulmak sandığınızın aksine kolaydır. Şimdi ise maskelerimize geçelim.

Sarımsak İle Baştaki Sivilcelere Çözüm

Kafa derisinde bulunan sivilce tiplerinden kurtulabilmeniz açısından sarımsak kullanabilirsiniz. Sarımsağı kullanılabilir hale getirebilmek için sarımsak ile saçınızı yıkamanız yeterlidir. Sarımsak nasıl faydalı olabiliyor Sarımsak içerisinde bazı antioksidan maddeler vardır ve salisilik asit bileşeni de oldukça önemlidir. BU bileşenler saç derinizin beslenmesini sağlar.

Saç maskesinin nasıl yapılacağına gelirsek sadece dört diş kadar sarımsak almalısınız ve her birini güzelce ezmelisiniz. Daha sonra ezilen sarımsakları da yine dört bardak kadar su içerisinde güzelce kaynatmalısınız. Kaynattığınız sarımsakları da ılık yaptıktan sonra saçınıza masaj yapar gibi güzel bir biçimde sürün. Bu işlemi de bir hafta boyunca birkaç gün tekrar edebilir ve mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz. Peki sarımsağın bu şekilde saça başka faydaları nelerdir?

Yasemin Yağı İle Baş Sivilcelerine Çözüm

Yasemin yağının faydaları saymakla bitmez. Yasemin yağını saçlarınıza sürerek saç derinizi rahatlıkla ovalayabilir ve masaj uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak için de biraz yasemin yağı ve üzüm çekirdeği yağını güzel bir şekilde karıştırmalısınız. Bunun arkasından da elde etmiş olduğunuz bütün karışımı saçlarınıza masaj yapacak bir şekilde dökmelisiniz. Bu maske arkasından şampuan ile de saçlarınızı yıkamanızda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak şampuanın kimyasal içermemesine doğal bir şampuan olmasına son derece dikkat etmelisiniz. Kafa derinizde bulunan sivilcelere çok iyi geleceğinden emin olabilirsiniz.

Peki yasemin yağının saça faydaları nelerdir?

 

Baştaki Sivilcelere Çözüm Doğal Maske” üzerine bir düşünce

Uğur

Niğde merkezden ben Uğur. Selam herkese paylaşım yeminle iyi, sağolun 02-07-2017 13:20:58

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir