Menü

Elma Sirkesi İle Bitkisel Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağustos 19, 2017 - Bitkisel Ürünler, Güzellik
Elma Sirkesi İle Bitkisel Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi İle Bitkisel Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Elma sirkesinin faydaları günümüzde oldukça bilinir bir hal almıştır ve faydaları saymakla bitmez. Özellikle eski çağlarda bile son derece yüksek oranlarda kullanıma sahiptir. Önceden eski çağlarda yaşayan bayanlar saçlarını elma sirkesi ile besler ve onlara bakım yaparlardı.

Düşünün ki eski çağlarda şampuan gibi kimyasal ürünler, saç parlatıcılar ve benzeri ürünler yoktu. Bu insanlarda son derece doğal olan, doğadan ve bitkilerden elde ettikleri elma sirkesi gibi ürünleri kullanıyorlardı.

Elma sirkesini hem evde hazırlayabilirsiniz hem de hazır olarak aktarlardan alabilir ve faydalarını görebilirsiniz. Saçlarınızın uzaması, saç derinizin temiz kalması açısından son derece faydalıdır elma sirkesi. Özellikle de doğal olan sirkeyi elde edebilirseniz büyük faydasını görürsünüz. Bu yüzden bakkallardan değil aktarlardan temin etmeye çalışın.

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Elma sirkesinin saça olan faydaları saymakla bitmez. %100 doğal olan sirkenin faydalarından biraz bahsedecek olursak;

Gördüğünüz gibi faydaları saymakla bitmiyor. Yapılan araştırmalar neticesinde özellikle de saçların büyümesinde yüksek oranda etkisi olduğu ispatlanmıştır.

Özellikle de saçlarınızın daha sağlıklı ve çok dahja güçlü olmasını istiyorsanız elma sirkesini uygulayın. Kan dolaşımı açısından da son derece faydalıdır. Elma sirkesi potasyum açısından son derece zengindir. Saçlarınızı bu sayede hızlı uzatır.

2.9 değerinde pH oranına sahiptir. 4.5 civarında olan insan saçının pH değerine son derece yakın olduğu ortadadır. Bu sayede saçlarınızın pH dengesini tekrardan onlara sağlamaktadır ve UV ışınlarından da saçlarınızı korur.

Yine saçlarınızın daha yumuşak olmasını sağlamaktadır ve dökülmelerini engeller. Yine çeşitli mantar ve bakteriler içinde saçlarınıza son derece etkisi vardır.

Saçlar İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Yumuşak ve son derece ipeksi olan saç tipleri için bir kaşık kadar elma sirkesini yine bir litre su içerisinde çözdürebilirsiniz. Saçınızı yıkayıp su ile durulamanız gereklidir. Yine daha güzel bir fayda görmek istiyorsanız içerisine bir çay kaşığı da limon suyu ekleyebilirsiniz.

Yine saçınızın rengini de iyi bir şekilde açmak istiyorsanız malzemelerimiz;

Bunları karıştırın ve saçınıza uygulayın. Arkasından şampuanınız ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Saç Maskesi

Saçlarınız için elma sirkesini maske olarak kullanabilirsiniz. Eğer ki saçlarınız yağlı ise bu tarifleri mutlaka uygulayın. Malzemelerimiz;

Bunları karıştırın ve saçlarınızı masaj ile ovabilirsiniz. Saç üzerinde on dakika bekletin ve ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

Yine dökülen saçlar için de farklı bir tarifimiz var. Bir bardak kaynar su içerisine elma sirkesi doldurun. Elma sirkesi bir çorba kaşığı olmalı. Bu karışım ile saçlarınızı yıkayın. Yalnız kaynar suyu ılık yapın ve saçınıza öyle uygulayın. Arkasından yüksek oranda faydalarını göreceksiniz.

Kepekli Saçlar İçin Özel Tarif

Yine kepekli saçlara sahipseniz eğer başka bir tarif vereceğiz. Malzemelere gelirsek;

Kaynar su içerisine iki yemek kaşığı dulavrat otunun yaprağını koyun. Kaynamaya başladıktan sonra da soğutun yani demleyin. Süzdükten sonra da iki kaşık elma sirkesi ekleyerek saçlarınıza uygulayın ve bir saat sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın.

Yine saçlarınızı güçlendirmek için de bal ile elma sirkesini karıştırabilir ve saçınıza uygulayabilirsiniz. Sonrasında saçlarınızı durulayın ve normal sıcak olmayan ılık ayarda saç kurutma makinesi ile saçlarınızı kurutabilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Bitkisel Saç Bakımı Nasıl Yapılır?” üzerine bir düşünce

Demirdöküm Servis

Vermis oldugunuz bu yararlı ve yaratıcı bilgilerden dolayı teşekkür ederim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir