Menü

Evde Doğal Saç Bakım Maske Tarifi

Ağustos 21, 2017 - Genel Sağlık
Evde Doğal Saç Bakım Maske Tarifi

Evde Doğal Saç Bakım Maske Tarifi

Özellikle de evde uygulayabileceğiniz birbirinden doğal saç bakımı için maske tariflerini sizlerle paylaşacağız. Bu maskeler uzman doktorlar tarafından hazırlanmış olmaktadır ve bizler de onlardan derleyerek sizler için paylaşıyoruz.

Saç bakımı yapmak için kullanılan kozmetik ürünler, saçları kurutmak için saç kurutma makinesinin sıcak ayarında fazla kullanılması, sürekli olarak saçlara çeşitli şekillerin verilmesi elbette ki saçlarınızı yormuş ve yıpratmış olabilir.

Şimdi sizlere anlatacağımız maskelerden bazıları saçlarınızı parlatıyor ve güçlendiriyorken, bazıları saçlarınıza hacim katar ve dolgun görünüm sağlar ve bazıları da saçınızın nem dengesini koruyarak kepeklenmeyi derinlemesine önlemektedir.

Yağlı Saçlara Özel Maske Tarifleri

Özellikle de yağlı saçlar için hazırlanmış olan bu maske sayesinde saçlarınızdaki yağ ciddi anlamda düşüş gösterecek ve eskisine göre saçlarınız daha canlı ve beslenmiş olacaktır. Malzemeler;

Bu maskenin hazırlanış şeklini maddeler halinde anlatacak olursak aşağıdakileri uygulamalısınız.

Bu maskenin faydaları:

Bu maskeyi saçınıza ayda dört sefer uygulayabilirsiniz.

Kuru ve Yıpranmış Saçlara Özel Maske

Eğer kuru ve yıpranmış saçlarınız var ise bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Faydasını da oldukça kısa süreler içerisinde görebilmeniz mümkündür.

Malzeme listesi;

Maskenin hazırlanış şekline geçersek;

Bu maskenin önemli faydalarından bahsetmek gerekirse.

Hassas Saçlar İçin Bakım Maskesi

Hassas saçlara özel maskemizi yumurta ile gerçekleştireceğiz. Yumurta osn derece güzel bir gıdadır. Ayrıca bütün besin maddeleri içerisinde bulunur. Protein açısından oldukça zengin olması sebebi ile çok kullanılır. Yumurta içerisinde olanlar;

Bu yüzden yumurtayı beğenmelisiniz ve saçlarınıza uygulamalısınız.

Yumurtanın Saçlara Uygulanışı

Yumurtanın saçlara uygulanış şekline gelecek olursak malzemelerimiz;

Maskemizi ayda birkaç sefer uygulayabilirsiniz. Zeytinyağının mutlaka doğal olması gerekmektedir. Yine zeytinyağından ziyade yumurtanın da doğal olması saçınız için son derece önemlidir. Bu maskeyi çevrenizdeki kişilere de tavsiye edebilirsiniz.

Maskenin uygulama yaş aralığı on altı yaş ve üzeri olmalıdır. Çocuklarda uygulanması pek tavsiye edilmez. Eğer uygulanılacaksa da bir uzman doktorun gözetimi altında uygulamanızı öneriyoruz.

Ayrıca bütün bu işlemlere rağmen saçınız alerjik etki gösterebilmektedir. Bu yüzden maskeyi hazırladıktan sonra önce bileğinize uygulayın. Eğer kırmızılık gibi veya aşırı kaşıntı gibi bir alerjik etki görürseniz maskeyi kullanmayabilirsiniz. Yine maskeyi hazırladıktan sonra hemen uygulayın yoksa bozulabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir