Menü

Hacimli Saçlara Sahip Olmanın Doğal Yolları

Ağustos 23, 2017 - Genel Sağlık
Hacimli Saçlara Sahip Olmanın Doğal Yolları

 Hacimli Saçlara Sahip Olmanın Doğal Yolları

Saçlarınızın oldukça hacimli olmasını sağlamak özellikle doğal yollardan ne kadar olası? Düzgün bir beslenme şekli ile ve birkaç tavsiye ile saçlarınıza doğal yoldan hacim kazandırabilirsiniz evet.

Genetik bazı etkiler saçlarınızın hacmini azalmasına sebep olabilmekteler. Yine çeşitli yağlar, kremler ve jeller ile tonlarca para harcayarak saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. Ancak bunlar saçlarınız için çok zararlıdır. Nadiren bazıları zararlı olmayabiliyor ancak biz size farklı tavsiyeler vereceğiz.

İlk olarak çok iyi beslenmelisiniz. Size şimdi bir diyet vereceğiz. Bu diyeti uyguladığınız takdir de saçlarınızın hacminin arttığını göreceksiniz.

Gür Saçlar İçin Beslenme Diyeti

İnsan genleri, hormonları ve aşırı stres saçlarınızın gürlüğünü kaybetmesine sebep olmaktadır. Özellikle de insan yaşı ilerledikçe saçlar hacmini kaybeder bu yüzden buna uygun yöntemler uygulanmalıdır. Çok iyi bir beslenme için mutlaka aşağıdaki uyarılara dikkat edin.

Çok Daha Dolgun ve Hacimli Saçlar İçin Jel

Bu yöntem güzel bir saç maskesi olarak bilinmektedir ve saçlarınızın hacmini yüksek oranda arttırmaktadır. Yine jelatinin insan saçlarına uygunluğu açısından faydasını bilirsiniz. Biraz jelatin, kolajen pudrası üretmektedir ve bu da yine saçlarınızın sağlığı için çok faydalıdır.

Malzemelere geçersek;

Hazırlanma Şekli;

Bir bardak suyu güzel bir şekilde kaynatın. Su ısınmaya başladığı zaman aloea vera jeli ve dört damla biberiye yağı eklemelisiniz. Aloe verayı da su içerisinde çözümüne kavuştuktan sonra karışım kıvamını yükseltme amacı ile toz jelatini eklemelisiniz.

Diğer adım da saçlarınızı oda sıcaklığı seviyesinde su ile ıslatmalısınız. Yani durulamalısınız. Saçlarınız için aşırı sıcak sulara başvurmamanız gereklidir. Arkasından da jelatin kullanarak yine hazır ettiğiniz bu maskeyi saçlara uygulamalısınız. Saçlarınıza havlu veya bone koyabilirsiniz ve yaklaşık olarak 15 dakika bekleyin ve saçlarınızı durulayın. Arkasından da zeytinyağı ile az masaj yapabilirsiniz.

Bu tedavi yöntemini yine ayda bir uygulamanızda ciddi fayda vardır. Saçlarınız artık daha hacimli ve daha gür olacaklardır ki bu da son derece basittir arz eder.

Saç Diplerine Özel Tedavi

Yine bu tedavi yöntemi ile de saç diplerinize özel bakım yapacağız ve kısa süre içerisinde saçlarınız çok daha fazla güçlenecektir. Gün geçtikçe güçlenen saçlara sahip olacaksınız. Ayrıca sadece hacimli, dolgun saçlara değil, parlak, canlı, bakımlı ve oldukça sağlıklı saçlarınız olacak. Yine bu maske de her saç tipine uygundur.

Bildiğiniz gibi yağlı, kuru, karma gibi birçok saç tipi vardır ve her maske her saç tipine uygun değildir. Ancak bu maske herhangi bir zarar vermediğinden dolayı kolaylıkla uygulanabilir ve herhangi bir zararını görmezsiniz. Ayrıca maskeyi uygulamadan önce ilk başta biraz bileğinize sürebilirsiniz. Eğer bileğinizde kızarma görürseniz uygulamazsınız.

Zeytinyağı ve Elma Sirkesi Maskesi

Yine zeytinyağı ve elma sirkesinin saçlara faydasını saysak anlatamayız. Her birinin farklı faydaları vardır ve elma sirkesi de zeytinyağı eski çağlardan beri son derece sık bir şekilde eski kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Malzemeler;

Bunları karıştırın ve içerisine bir çay bardağı ılık su ilave ettikten sonra saçlarınıza uygulayın. Saçlarınıza uyguladıktan sonra da dairesel hareketler ile masaj yapın.

Masaj işlemi bitince saçınıza bir bone takın ve bu boneyi de uzun süre çıkarmayın. Bir saat sonra boneyi çıkartın ve saçlarınızı durulayın.

Durulama işlemi bittiğinde yine saçlarınızı, saç kurutma makinenizin ılık ayarında kurutun. Sıcak ayarında olursa saçlarınıza zarar verecektir ve maskenin bir önemi kalmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir